Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Basın Odası
Basınbulteni.com, Mobil Teknolojilerin Doğurduğu Yeni İş Modelleri Mobilişim Konferansı’nda Tartışıldı
Mobil Teknolojilerin Doğurduğu Yeni İş Modelleri Mobilişim Konferansı’nda Tartışıldı

‘Sınırlar Kalkıyor” teması ile 3 - 5 Ekim tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11, Avrasya Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve işini büyütmek isteyen yatırımcıları bir araya getirdi. 23 ülkeden 244 konuşmacı ağırlayan ve Avrasya Bölgesi’ndeki iş fırsatlarını ortaya koyarak bölgedeki işbirliği ekonomisini canlandırmayı amaçlayan zirvenin üçüncü ve son gününde gerçekleşen "Mobilişim Konferansı”, gelişen, hızlanan ve yaygınlaşan mobil teknolojilerin farklı sektörlerdeki iş yapış şekillerine yansımalarını ele aldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan MOBİLSAD Başkanı Prof.Dr. Kerem Alkin "Türkiye, önümüzdeki dönemde dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmaya aday. Buna giden yol ise bilgi teknolojileri alanında ortaya koyacağımız başarılardan geçiyor. Türk insanının özellikle mobil dünyaya bir merakı var. Bu merak, giderek artan çalışan nüfus oranı ile birleşince hem Türkiye’nin hem de benzer özelliklere sahip bölge ülkeleri mobil alanda önemli fırsatlar yakalıyor. Bu durum gelecekte de devam edecek” diye konuştu.

Konferansa konuşmacı olarak katılan ve mobil iletişim alanında sektörel çözümlerin giderek yaygınlaşacağını belirten Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan ise "Dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz mobil yatırımları da etkiledi. Son 1 - 2 yıldır yeniden canlanan sektörde bir yükseliş trendi gözlemleniyor. Sağlık ve enerji sektörlerinde daha yaygın kullanılan kurumsal mobil çözümler, ileride tüm sektörlere katma değer sağlayacak”

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’nin ana sponsoru olan Vodafone’u temsilen konferansa katılan Vodafone Türkiye, Kurumsal Data, Ürünler, Servisler ve Sabit İş Bölüm Başkanı Dr. Ayşe Ufuk Ağar ise "İş süreçlerinin mobilize edilmesi şirketler için verimliliği ve karlılığı artırırken gerçek zamanlı iletişim kimi zaman hayat kurtaran çözümleri beraberinde getiriyor ve toplumların yaşam kalitesini artırıyor” dedi.