Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
Bilişim Sektöründe Yatırım, Kamu Teşvikleri ve Finansman Semineri
Derneğimiz tarafından organize edilen Bilişim Sektöründe Yatırım, Kamu Teşvikleri ve Finansman Semineri MOBİLSİAD üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımları ile 23 Kasım Çarşamba günü İTÜ Arı Teknokent’te gerçekleştirildi.

MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Kerem Alkin’in açılış konuşmasını yaptığı seminerde,  Turkcell Turkcell İş Ortakları İnovasyon ve Startup’lar Sorumlu Müdürü Seval Üçler Yıldız "Girişimciler Kurumlarla Nasıl Büyüyor” başlıklı konuşması ile yer aldı.

 

Revo Capital Kurucu Ortağı Sn. Bora Yılmaz’ın sunumu ile devam eden seminerde, katılımcılar bilişim sektöründe yatırım fırsatları ve beklentileri ile ilgili bilgilendirilirken, yatırımcıların  bilişim şirketlerinden neler beklediğine ilişkin detaylı açıklamalarda bulunuldu. Seminere konuşmacı olarak katılan Hesapkurdu Kurucu Ortağı Sn. Onur Tekinturhan, KOBİ kredileri hakkındaki bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

 

Seminerin ikinci yarısı, Ekonomi Bakanlığı ve TÜBİTAK uzmanlarının katılımları ve sunumları ile gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı Sn. Ahmet Burak Eren tarafından detaylandırılan, Ekonomi Bakanlığı’nın 2015/8 Sayılı Kararına Yönelik destek programları katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Ekonomi Bakanlığı sunumunda ele alınan Bilişim Sektörleri Özelinde Mobil Uygulama Geliştirme Desteği, Mobil Uygulama Komisyon Desteği, Pazara Giriş Desteği, Yurt Dışında Katılım Sağlanacak Fuar Destekleri, Ticaret Heyetine Katılımların Desteklenmesi, Marka ve Turquality Destekleri detaylıca anlatılarak, katılımcıların ilk ağızdan bilgilendirilmesi sağladı.

Seminere TÜBİTAK adına katılan, TÜBİTAK  Bilişim Teknolojileri Grubu, Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı Kamil Öncü Şen’in sunumunda paylaştığı 1501 - TÜBİTAK Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı,  1507 - TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı ve 1511 - TÜBİTAK Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı hakkında bilgiler de katılımcılar adına son derece yararlı ve faydalı oldu.

 

Bu vesileyle, seminerimizin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan başta Ekonomi Bakanlığı ve TÜBİTAK olmak üzere, tüm konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.