Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Üye Bilgisi
ITS
ITS
H. Kubilay ERDOĞAN

1990 yılında kurulan ITS, Türkiye'de İletişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren ilk telekomünikasyon şirketlerinden biridir. 1995 yılından itibaren ulusal TV kanallarında yayının ayrılmaz parçası olan Teletext üzerinde çalışmaya başlayan ITS, 2000'li yıllarda Türk Telekom ile birlikte ilk çağrı cihazlarının satışına başlamış ve bu cihazlar üzerinden günlük finans bilgilerinin akıtılması dahil pek çok servis sağlamıştır. 

Türk Telekom’un 900’lü özel tarifeli hatlarını açması ile birlikte benzer servisleri 900’lü hatlar üzerinden vermeye başlayan ITS, 2004 yılından itibaren Telsim-Vodafone ile Katma Değerli Servisler geliştirmek ve son kullanıcıya sunmak üzere anlaşmıştır. 2004 yılından bugüne kadar Vodafone alt yapısını kullanarak pek çok kampanya, yarışma ve oylamaya altyapı sağlayan ITS, 2005 yılında Vodafone ile yurt dışından Türkiye’ye geçici süreli konaklama için gelen turistlere yönelik olarak TAK KONUŞ GSM kartı olan BLUE SIM’i çıkarmıştır. Ülkemizde ilk MVNO uygulaması olması sebebiyle BLUE SIM örnek bir uygulamadır.Tüm dünyadan  ülkemize geçici süreli  konaklama  için gelen turistlere hat aktivasyonu yapılmış konuşmaya  hazır  ön ödemeli bir GSM sım kartı  olan BLUE SIM binlerce  turist’in  tercihi olmuştur. 2005 yılında Vodafone’un Sanal Kontör Satış Yetkilisi olan ITS 2005 yılından bugüne Vodafone sanal kontor satışını tüm Türkiye’de son kullanıcıya yönelik olarak devam ettirmektedir. 

2004 yılında Globalstar Avrasya ile Katma Değerli Servisler geliştirmek ve son kullanıcıya hizmet vermek için bir anlaşma yapan ITS, 2006 yılından itibaren benzer hizmet ve ürün sözleşmelerini Avea, Türk Telekom ve Turkcell ile de yapmıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GSM-PSTN ve uydu operatörü olan şirketler ile doğrudan ve dolaylı olarak katma değerli ürün ve hizmetleri sunmaya devam eden ITS bu kapsamda bilgi ve eğlence, TV-Radyo yarışma programları,TV programlarına iştirak, arkadaşlık hattı, astroloji, logo-melodi, oyun ve oylama çalışmaları yapmaktadır. 

Bununla birlikte Türkiye’nin en büyük İnternet Servis Sağlayıcı şirketi olan TTNET ile de alternatif mecralarda ürün ve hizmet satışına yönelik işbirliklerini sürdüren ITS, ses ve SMS temelli vermekte olduğu tüm katma değerli servislerini son kullanıcı ile buluşturmakta ve binlerce aboneye anlık olarak hizmet vermektedir. 2009 yılından itibaren ITS,Turk Telekom  ve TTNET şirketlerinin  kurumsal SMS   platformlarının işletmesini yapmaktadır.

Son derece  tecrübeli ve uzman  kadrosuyla ITS gelişen  teknolojiye uygun bireylerin  hayatlarını  kolaylaştıran web, sms, ıvr  tabanlı yeni  servisler  geliştirmeye devam etmektedir..